Company picture

   Великі Дані: Що Це Таке і Де Цьому Навчитися

   Робота з даними, або Data Science – це наука про аналіз даних. Аналізувати дані потрібно для того, щоб з величезного масиву інформації витягувати конкретну та корисну інформацію: інсайти про поведінку споживачів, тенденції ринку, на основі яких можна робити якісні прогнози розвитку сфери, чи окремої індустрії. Data Science пов’язана з машинним навчанням (Machine Learning), наукою про мислення (Cognitive Science), а Big Data, в свою чергу є підрозділом Data Science.
   Ти те, що ти лайкаєшBig Data — це підходи та методи обробки структурованих та неструктурованих даних великих об’ємів. В свою чергу такі методи можуть бути застосовані і до невеликого об’єму даних, скажімо, до цієї статті.

   Впродовж існування люди згенерували величезні масиви інформації. Це дані про наші телефонні розмови, пересування, покупки в супермаркеті, візити до лікаря, пошукові запити, поведінка в соціальних мережах (лайки, публікації, репости) і так далі. Проаналізувавши усі ці дані, можна отримати чимало корисного про поведінку кожної людини.
   Раніше робота з даними виглядала наступним чином: людина задавала для комп’ютера алгоритми для обробки інформації, які приводили до очікуваного результату. Проте, зараз об’єми даних настільки великі, що такий метод застарів. Тому для роботи з великими даними застосовується машинне навчання: людина задає комп’ютеру певні ввідні дані, проте результат роботи такого алгоритму не визначений людиною. Людина обирає спосіб, за яким відбуватиметься машинне навчання, проте машина вчиться сама і аналізуючи масив даних власноруч приходить до тих чи інших результатів.
   Програма “Робототехніка” у НУЛП/Robotics запрацює у Львівській політехніці в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА) на кафедрі «Інформаційно-вимірювальні технології». Більшість предметів в навчальній програмі – це цілком нові дисципліни, зорієнтовані на потреби ринку, перш за все, ІТ-галузі. Мета програми – підготувати спеціаліста, який зможе розробляти, програмувати та керувати роботами, вбудованими пристроями та комп’ютеризованими системами.
   «Мотивацією до участі в розробці програми послужило, те що в силу своєї професійної діяльності постійно доводилося працювати з аналітикою даних, штучним інтелектом, вбудованими і роботизованими системами на перетині індустрії та академії. Відповідно було велике бажання поділитися досвідом і доклатися до формування орієнтованих на ринок освітніх програм. – Розповідає Юрій Хома, керівник програми Робототехніка, Data Science Lead в компанії Sciforce Solutions, викладач Львівської Політехніки. Створені програми суттєво наблизили навчальні заклади у напрямку співпраці з індустрією і гарантують випускникам хороші кар’єрні перспективи в сфері ІТ».
   Програма Business Analytics & Data Science at NULP запрацює у Львівській Політехніці в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ) на кафедрі “Інформаційні системи та мережі”. Перші два курси відбуватиметься спільне навчання для усіх студентів програми. Починаючи з третього курсу студенти обиратимуть один з трьох напрямків: Data Science (DS), Business Analysis (BA) та Business Intelligence (BI).
   Програма Кібербезпека/SLUL%40ytiruceSrebyC стартує у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на Кафедрі управління інформаційною безпекою. «На цей час кафедрою проводиться підготовка фахівців за спеціальністю «Кібербезпека» спеціалізацією «Управління інформаційною безпекою» для приватних структур та підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Найбільшою проблемою підготовки є майже відсутність зв’язку між практичною та теоретичною підготовкою студентів в університеті і реальними потребами ІТ компаній та інших підприємств у підготованих фахівцях з кібербезпеки. Зокрема, зараз на кафедрі викладається ряд дисциплін економічного та технічного спрямування, які майже не пов’язані з кібербезпекою. Тому постало завдання розробки нової навчальної програми” – коментує професор, кандидат технічних наук, завідувач кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД, Володимир Самотий.
   Вже в березні Львівський ІТ Кластер проведе дні відкритих дверей усіх інноваційних навчальних програм, де можна буде ознайомитися детальніше з умовами вступу на програми, особливостями навчання та запитати про все, що вас цікавить.
   Нагадаємо, перша пілотна програма Кластеру Інтернет речей, розроблена ІТ-спеціалістами спільно з викладачами університетів, стартувала в 2016 році у Львівській політехніці. У 2017 році стартували ще дві нові програми: Системи штучного інтелекту/Artificial Intelligence у Львівські політехніці і Data Science&Intelligent Systems в ЛНУ ім.І.Франка та частково змінені програми Системний аналіз/Data Science і Комп’ютерні науки/Computer Science в ЛНУ ім.І.Франка. Загалом 456 студентів навчаються на інноваційних програмах Кластеру.

   Gallery image
   Gallery image
   Gallery image