Company picture

   Який Проект Учнів Переміг на IT Challenge 2019?

   Вже шостий рік поспіль Львівський ІТ Кластер, Львівська Міська Рада та Львівська Політехніка проводять олімпіаду для школярів IT Challenge. Учні 7-11 класів Львівських шкіл та шкіл області мали можливість брати участь в олімпіаді та проявити свої здібності в сфері технологій та знання англійської мови. Сьогодні відбулось офіційне нагородження переможців олімпіади, яка розпочалась ще в січні і проходила в три етапи. 
   IT Challenge – це олімпіада з ІТ для школярів, де кожен учень має змогу поборотися за цінні призи від львівських ІТ-компаній. Третій та останній етап конкурсу – захист власних проектів, які учні готували впродовж місяця. Цього року у третьому етапі позмагались 11 команд, кожна з яких працювала над своїм додатком, web-платформою чи хардверним продуктом.

   Picture about the company

   Переможцем конкурсу став Олександр Оглашенний, учень середньої загальноосвітньої школи №9 м. Львова. Олександр працює над розробкою програмованого домашнього маніпулятора у вигляді роботизованої руки. Як зазначає Олександр, його проект – це “спроба впровадження сучасних технологій у повсякденне життя звичайних людей, метою якої є спонукати дітей навчатись програмуванню у доволі цікавий і креативний спосіб”. Переможець розповідає, що звернув увагу на ріст популярності робототехніки, але серед роботизованих пристроїв немає достатньої кількості продуктів, які можна було б використовувати в побуті.

   Олександр отримав 10 000 грн від Львівського ІТ Кластеру на подальшу роботу над своїм проектом. А середня загальноосвітня школа №9 м. Львова отримає від ІТ Кластеру комп’ютерний клас.

   Програма “Робототехніка” у НУЛП/Robotics запрацює у Львівській політехніці в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА) на кафедрі «Інформаційно-вимірювальні технології». Більшість предметів в навчальній програмі – це цілком нові дисципліни, зорієнтовані на потреби ринку, перш за все, ІТ-галузі. Мета програми – підготувати спеціаліста, який зможе розробляти, програмувати та керувати роботами, вбудованими пристроями та комп’ютеризованими системами.
   «Мотивацією до участі в розробці програми послужило, те що в силу своєї професійної діяльності постійно доводилося працювати з аналітикою даних, штучним інтелектом, вбудованими і роботизованими системами на перетині індустрії та академії. Відповідно було велике бажання поділитися досвідом і доклатися до формування орієнтованих на ринок освітніх програм. – Розповідає Юрій Хома, керівник програми Робототехніка, Data Science Lead в компанії Sciforce Solutions, викладач Львівської Політехніки. Створені програми суттєво наблизили навчальні заклади у напрямку співпраці з індустрією і гарантують випускникам хороші кар’єрні перспективи в сфері ІТ».
   Програма Business Analytics & Data Science at NULP запрацює у Львівській Політехніці в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ) на кафедрі “Інформаційні системи та мережі”. Перші два курси відбуватиметься спільне навчання для усіх студентів програми. Починаючи з третього курсу студенти обиратимуть один з трьох напрямків: Data Science (DS), Business Analysis (BA) та Business Intelligence (BI).
   Програма Кібербезпека/SLUL%40ytiruceSrebyC стартує у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на Кафедрі управління інформаційною безпекою. «На цей час кафедрою проводиться підготовка фахівців за спеціальністю «Кібербезпека» спеціалізацією «Управління інформаційною безпекою» для приватних структур та підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Найбільшою проблемою підготовки є майже відсутність зв’язку між практичною та теоретичною підготовкою студентів в університеті і реальними потребами ІТ компаній та інших підприємств у підготованих фахівцях з кібербезпеки. Зокрема, зараз на кафедрі викладається ряд дисциплін економічного та технічного спрямування, які майже не пов’язані з кібербезпекою. Тому постало завдання розробки нової навчальної програми” – коментує професор, кандидат технічних наук, завідувач кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД, Володимир Самотий.
   Вже в березні Львівський ІТ Кластер проведе дні відкритих дверей усіх інноваційних навчальних програм, де можна буде ознайомитися детальніше з умовами вступу на програми, особливостями навчання та запитати про все, що вас цікавить.
   Нагадаємо, перша пілотна програма Кластеру Інтернет речей, розроблена ІТ-спеціалістами спільно з викладачами університетів, стартувала в 2016 році у Львівській політехніці. У 2017 році стартували ще дві нові програми: Системи штучного інтелекту/Artificial Intelligence у Львівські політехніці і Data Science&Intelligent Systems в ЛНУ ім.І.Франка та частково змінені програми Системний аналіз/Data Science і Комп’ютерні науки/Computer Science в ЛНУ ім.І.Франка. Загалом 456 студентів навчаються на інноваційних програмах Кластеру.

   Gallery image
   Gallery image
   Gallery image
   Gallery image
   Gallery image