Company picture

   Кластер Запускає Три Нові Навчальні Програми

   Львівський ІТ Кластер готує до запуску нові інноваційні навчальні програми, на які можна вступити вже з вересня цього року. Окрім п’яти вже діючих інноваційних програм навчання, які Кластер спільно з ІТ компаніями запустили раніше, з’являться ще три нові – Робототехніка, Business Analytics & Data Science та Кібербезпека.
   Львівський ІТ Кластер продовжує модернізацію української технічної освіти. Дві інноваційні програми навчання запустять цього року у Львівській Політехніці – Робототехніка/Robotics та Business Analytics & Data Science.

   Picture about the company

    А програму Кібербезпека/CyberSecurity – у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Усі навчальні програми розробляли спільно з фахівцями львівських ІТ компаній. “Наша мета – якісна освіта, а якість можна отримати лише при тісній співпраці всіх зацікавлених сторін. Саме тому ми почали розробляти нові програми у НУЛП, згодом у ЛНУ, а тепер і в ЛДУБЖД. – Розповідає Зеновій Верес, директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, Solution Architect в компанії SoftServe, викладач Львівської Політехнки. Особливо приємно, що ініціатива стосовно створення програм належала саме університетам, вони самі звернулися до Кластеру. Після успішного запуску наших перших програм, університети проявляють зацікавлення і це є показником того, що вони також готові до якісних змін в освіті”.

   Програма “Робототехніка” у НУЛП/Robotics запрацює у Львівській політехніці в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА) на кафедрі «Інформаційно-вимірювальні технології». Більшість предметів в навчальній програмі – це цілком нові дисципліни, зорієнтовані на потреби ринку, перш за все, ІТ-галузі. Мета програми – підготувати спеціаліста, який зможе розробляти, програмувати та керувати роботами, вбудованими пристроями та комп’ютеризованими системами.
   «Мотивацією до участі в розробці програми послужило, те що в силу своєї професійної діяльності постійно доводилося працювати з аналітикою даних, штучним інтелектом, вбудованими і роботизованими системами на перетині індустрії та академії. Відповідно було велике бажання поділитися досвідом і доклатися до формування орієнтованих на ринок освітніх програм. – Розповідає Юрій Хома, керівник програми Робототехніка, Data Science Lead в компанії Sciforce Solutions, викладач Львівської Політехніки. Створені програми суттєво наблизили навчальні заклади у напрямку співпраці з індустрією і гарантують випускникам хороші кар’єрні перспективи в сфері ІТ».
   Програма Business Analytics & Data Science at NULP запрацює у Львівській Політехніці в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ) на кафедрі “Інформаційні системи та мережі”. Перші два курси відбуватиметься спільне навчання для усіх студентів програми. Починаючи з третього курсу студенти обиратимуть один з трьох напрямків: Data Science (DS), Business Analysis (BA) та Business Intelligence (BI).
   Програма Кібербезпека/SLUL%40ytiruceSrebyC стартує у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на Кафедрі управління інформаційною безпекою. «На цей час кафедрою проводиться підготовка фахівців за спеціальністю «Кібербезпека» спеціалізацією «Управління інформаційною безпекою» для приватних структур та підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Найбільшою проблемою підготовки є майже відсутність зв’язку між практичною та теоретичною підготовкою студентів в університеті і реальними потребами ІТ компаній та інших підприємств у підготованих фахівцях з кібербезпеки. Зокрема, зараз на кафедрі викладається ряд дисциплін економічного та технічного спрямування, які майже не пов’язані з кібербезпекою. Тому постало завдання розробки нової навчальної програми” – коментує професор, кандидат технічних наук, завідувач кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД, Володимир Самотий. 
   Вже в березні Львівський ІТ Кластер проведе дні відкритих дверей усіх інноваційних навчальних програм, де можна буде ознайомитися детальніше з умовами вступу на програми, особливостями навчання та запитати про все, що вас цікавить.
   Нагадаємо, перша пілотна програма Кластеру Інтернет речей, розроблена ІТ-спеціалістами спільно з викладачами університетів, стартувала в 2016 році у Львівській політехніці. У 2017 році стартували ще дві нові програми: Системи штучного інтелекту/Artificial Intelligence у Львівські політехніці і Data Science&Intelligent Systems в ЛНУ ім.І.Франка та частково змінені програми Системний аналіз/Data Science і Комп’ютерні науки/Computer Science в ЛНУ ім.І.Франка. Загалом 456 студентів навчаються на інноваційних програмах Кластеру.